Beceriksiz Kemal’in dönüşüne çok memnun oldum

0
437

Kemal Derviş, 1997’den bu yana Amerikalı bir kadınla evli. Ancak bu Derviş’in ikinci evliliği. Kabineye olağanüstü yetkilerle giren Derviş’in ilk eşi ise İstanbul sosyetesinin çok yakından tanıdığı Neslihan Taki. Şimdi tanınmış işadamlarımızdan Mete Taki ile evli olan Neslihan Taki, 1994 yılında kaybettiğimiz ünlü tiyatrocu Turgut Boralı’nın kızı.

Derviş ile Taki’nin aşkları okul yıllarında başlamış. İngiltere’de London School of Economics’te birlikte okuyan ve aşkları giderek büyüyen gençler, okullarını bitirmelerinin ardından Derviş’in Princeton Üniversitesi’ndeki eğitimi için gittikleri ABD’de nikáh masasına oturmuşlar.

İstanbul sosyetesinden Ela Koşar ve Nilgün Özköseoğlu o günleri anımsarken ortak arkadaşlarının aşklarının çok büyük olduğunu özellikle vurguluyorlar. Koşar ve Özköseoğlu, arkadaşlıklarını sürdürdükleri Neslihan Taki’nin, Kemal Derviş’in Türkiye’ye dönmesinden son derece memnun olduğunu, eski eşinin Türkiye’yi ekonomik yönden rahatlatacak bilgi ve yeteneğe sahip olduğunu düşündüğünü anlatıyorlar.

ÇOK İYİ DOSTLAR

Neslihan-Kemal Derviş çiftinin ABD’de gerçekleşen evlilikleri altı yıl sürmüş. Dostlarını hayrete düşüren ani bir kararla ayrılan çiftin bu beraberliklerinden iki erkek çocukları olmuş. Uygar bir şekilde ilişkilerini noktalayan Kemal Derviş ve Naslihan Taki, hálá çok iyi dostlar. Eski karı-kocanın çocukları ise halen Amerika’da yaşıyorlar. Biri Miami’de avukatlık yapıyor diğeri ise eğitimine devam ediyor.

Evliliklerini bitirdikten sonra, Neslihan Hanım İstanbul’a dönerken, Kemal Derviş, çalışma hayatına Amerika’da devam etmiş. Birkaç yıl geçtikten sonra Neslihan Taki, bir kez daha evlenmiş. Halen işadamı Mete Taki ile çok mutlu bir evliliği ve toplumda saygın bir yerleri var. Kemal Derviş de Amerika’da tanıştığı ve finans sektöründe üst düzey yönetici olarak çalışan Amerikalı bir hanımla hayatını birleştirdi.

YORUM YAP