Erdoğan Yenikapı’dan dünyaya seslendi

0
548

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılıyor.

İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen miting için milyonlarca vatandaş öğle saatlerinden itibaren Anadolu ve Avrupa yakasından otobüs, Marmaray, metrobüs, metro ve deniz yoluyla Yenikapı Miting Alanı’na ulaştı. Vatandaşların ellerindeki Türk bayrakları ile alanı tamamen doldurdukları mitingin, Türkiye tarihinin en büyük mitingi olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” katılımcılarını platformdan selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde, Kur’anı-ı Kerim tilavetinin ardından Diyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez şehitler için dua okudu.

YORUM YAP